Kas ir forums “Kultūra. Industrija. Tehnoloģija”?

“Kultūra. Industrija. Tehnoloģija.” ir radošo industriju pārstāvju forums, kas no pasākuma ar tehnisku ievirzi un nosaukumu “Tehnoloģiju diena” tā pirmajos trīs gados, izaudzis par notikumu ar plašāku redzējumu un mērķiem.
Kā stāsta pasākuma organizatori, spilgts foruma notikums būs atklātā diskusija «KIT runā» par koncertzāļu un kultūras namu funkcionalitāti Latvijā. Diskusijas dalībnieki analizēs gan jau realizētu, gan vēl plānotu valstiskas nozīmes objektu piemērotību pasākumu norisei no radošo un tehnisko kompāniju viedokļa.

Foruma mērķis?

Forumā notiks arī pasākums mūzikas radītājiem un producentiem — mūzikas izplatīšanas platformas «The Orchard» Baltijas un Polijas reģiona izdevniecību un mārketinga vadītājas Magdalēnas Jensenas uzstāšanās. «The Orchard» izveidota 1997.gadā ar mērķi nodrošināt neatkarīgo izdevēju un mākslinieku mūzikas izplatīšanu digitālajās platformās. Kopš dibināšanas pirms vairāk nekā 20 gadiem «The Orchard» no maza Ņujorkā bāzēta uzņēmuma kļuvis par globālu nozares līderi.

Forumā piedalīsies Latvijas un ārvalstu skatuves tehnoloģiju ražotāji, tehnisko un radošo nozaru — teātru, kultūras namu, izklaides vietu, koncertzāļu, televīzijas profesionāļi. Dienas garumā notiks sarunas, lekcijas diskusijas, produktu un kultūrvides prezentācijas mīsies ar jaunu talantu un atzītu mākslinieku performancēm.

Forumā piedalīsies Latvijas un ārvalstu skatuves tehnoloģiju ražotāji, tehnisko un radošo nozaru – teātru, kultūras namu, izklaides vietu, koncertzāļu, televīzijas profesionāļi. Dienas garumā nopietnas sarunas, lekcijas diskusijas, produktu un kulturvides prezentācijas mīsies ar jaunu talantu un atzītu makslinieku performancēm.Pasākuma idejas autors ir gaismas, video un skatuves tehnoloģiju.

Ko var apskatīt šajā forumā?

Izstrādātāji, ražotāji un servisa nodrošinātāji “Kompānija NA”, kas ir izklaides industrijas līderi Baltijā un veiksmīgi darbojas arī vairākos pasaules tirgos. Latvijā “Kompānija NA” jau 25 gadus sadarbojas ar kultūras nozares līderiem, nodrošinot “Prāta Vētra” “Instrumenti” un daudzu citu koncertu, uzvedumu norisi, no “Supernova”, “X-faktors” līdz “Dziesmu svētkiem”. “Kompānija NA” radīto un ražoto tehniku izmanto teju visi pasaules vadošie māklinieki – Bruno Mars, Metallica, Beyonce, Red Hot Chili Peppers, Robbie Williams, Adele, Coldplay, The Weeknd, Foo Fighters, Taylor Swift, Chemical Brothers, Thake That, Muse, Rammstein.

“Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” (LMab/LMe) izveidota ar mērķi atbalstīt Latvijas mūzikas izpildītāju un producentu darbību, Latvijas mūzikas eksportspējas veicināšana un jaunas mūzikas rašanās veicināšana.

“LMab/LMe” izveidotās dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” pirmo četru sesiju laikā radītās dziesmas skan gan radio staciju rotācijās, gan saņēmušas industrijas novērtējumu Latvijas mūzikas ierakstu gada balvā “Zelta mikrofons”.

Nometnē radīto dziemu vidū ir anša un Kristīnes Pāžes hīts “Zemes stunda”, Eirovīzijas nacionālās atlases “Supernova 2019” finālistes “Cherry Absinthe” un “Cutting the Wire”, radio hīti “Vilku bars”, “Kas aiz krūtīm sēž”, “Viņa nedejo”, “Varbūt šodien, varbūt rīt” un citas.