Kas ir “Hanzas perons”?

“Hanzas perons” ir kultūras un izklaides centrs. Šī ir viena no pirmajām un lielākajām neatkarīgās Latvijas kultūras celtnēm, kas uzbūvēta tikai par privātiem līdzekļiem.

“Hanzas perona” projekta arhitektūras daļas autori ir birojs “Sudraba Arhitektūra” un tā vadošais arhitekts Reinis Liepiņš. “Perona” lielās zāles platība ir 1230 kvadrātmetri, kuros var izvietot līdz 1100 sēdvietām. No 2019. gada rudens ēkā notiek teātra izrādes, mūzikas festivāli, koncerti un citi pasākumi. Ēka 2020. gada februārī saņēma sabiedrisko mediju balvu “Kilograms kultūras” kā 2019. gada Latvijas kultūrvieta.
“Hanzas perons” vēl būvniecības stadijā jau vērtēts arī populārajā žurnālista Mārtiņa Ķibilda raidījumā “Adreses”.

2020. gada februārī projekts ieguva Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu “Kilograms kultūras” kategorijā “Kultūrvieta”.
Iekļaujot vēsturisko ēku stiklotajā ietvarā, Hanzas Perons kļūst par arhitektūras paraugu, kurā industriālās pagātnes liecības organiski savienojas ar laikmetīgo. Ēkas iekštelpa pilnībā saglabā noliktavas tēlu, atjaunojot 100 gadus veco ķieģeļu mūri, vēsturiskās koka sijas un oriģinālās koka durvis, kas kādreiz kalpoja par preču stacijas vārtiem.

Mūsdienīga ēka ar vēsturisku raksturu

Kādreizējā Rīgas preču stacijas noliktavas ēka New Hanza teritorijā atdzimusi kā koncertzāle, platforma kultūrai, mākslai, mūzikai un citiem notikumiem. Apvienojot ēkas vairāk kā 100 gadu vēsturi ar mūsdienīgu pieeju ikdienas procesos, tapusi efektīva un funkcionāla telpa ērtai pasākumu rīkošanai un baudīšanai. Pēc rekonstrukcijas ēka saglabājusi savu vēsturisko veidolu, kļūstot par vēl vienu atsauci uz pilsētas straujo industriālo attīstību un savā jaunajā formā pārtapusi par nozīmīgu kultūras galamērķi Rīgā. Hanzas Perons ir vieta, kur mākslinieki var satikt savus klausītājus un skatītājus, radošie prāti realizēt savas ieceres, bet kultūras baudītāji atklāt jaunus talantus un satikt jau zināmus māksliniekus.

Tas, ko jūs varat redzēt uz 2022?

  • TOP100 WINES + CHEFS
  • RIGA FASHION WEEK
  • SUDDEN LIGHTS. MILJARDS VASARU
  • KINGS OF CONVENIENCE – RIGA 2022
  • MUZIKĀLĀ IZRĀDE-VELTĪJUMS VIKTORAM COJAM “LŪK, TĀ!”