Kas ir RIGaLIVE?

Tā ir dziesmu rakstīšanas darbnīca – mūzikas rakstīšanas nometne. Dalībnieku mērķis ir radīt potenciālus radio hītus, radoši strādājot komandās.
Katru septembrī Rīgā notiekošo pasākumu – mūzikas un citu radošo industriju meistarklašu un lekciju kopumu “RIGaLIVE”, uz kuru tiek aicināti visi industrijas dalībnieki, kam ir interese paplašināt savu zināšanu loku un atrast jaunus sadarbības partnerus.
Pasākumu kopums tiek veidots pēc “Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports” iniciatīvas. “RIGaLIVE” mērķis ir veicināt vietējo radošo industriju pārstāvju profesionalitāti, savstarpējo sadarbību un pieredzes apmaiņu gan vietējā līmenī, gan ar starptautiskajiem industriju pārstāvjiem.

Kas notiek šajās trīs dienās?

Festivāla programma sastāv no vairākiem elementiem. Pirmkārt – dziesmu rakstīšanas darbnīca, uz ko tika aicināti pieteikties mūzikas autori, izpildītāji un producenti, kuri divu dienu laikā vairākās darba grupās strādās pie jaunu dziesmu radīšanas. Pēc dalībnieku izvēles radītās dziesmas tiks iesniegtas „Supernova 2018” un Lietuvas „Eirovīzija 2018” konkursiem.

⦁ Pirmajā nometnes dienā notiek lekcijas un meistarklases sadarbībā ar nozares profesionāļiem.
⦁ Otrajā un trešajā dienā notiek radošs darbs pie dziesmu radīšanas.

Kā notiek radošā dziesmu rakstīšana?

Katrā no radošās dziesmu rakstīšanas dienām dalībnieki tiek sadalīti komandās, kurās ir trīs cilvēki – mūzikas autors, izpildītājs un producents. Pēc tam katra grupa astoņas stundas strādā pie jaunas dziesmas, ierakstot tās demo versiju.
Katras dziesmas novērtējums no mūzikas industrijas profesionāļiem! Katras dienas beigās jaunās dziesmas vērtē eksperti – pieredzējuši starptautiskās un vietējās mūzikas industrijas profesionāļi.

RIGaLIVE grafiks:

⦁ Iepazīšanās ar dalībniekiem, radošās meistarklases
⦁ dziesmu rakstīšanas darbnīca, jauno dziesmu klausīšanās, profesionāļu komentāri
⦁ dziesmu rakstīšanas darbnīca, jaunu dziesmu klausīšanās, profesionāļu komentāri